Kapat

Pharmaton Nedir?

Anasayfa
Sağlık Pharmaton Nedir?

Boehringer Ingelheim tarafından üretilen ve geliştirilen Pharmaton  bir gıda takviyesidir. Üreticilere göre, bu gıda takviyesinin içerdiği bileşenler yorgunluğu ve stresi azaltır ve yaş, hastalık ve yetersiz beslenmenin neden olduğu fiziksel ve zihinsel koşulların oluşturuğu olumsuzlukları önler.

İçindekiler

Yetişkinle için uygun olan Pharmaton takviyesinin ana bileşeninde bulunan bir ginsengin, bağışıklık sisteminin işlevini desteklediği ve enerji seviyesini arttırdığı bilinmektedir. Buna ek olarak Pharmaton D vitamini, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum, A ve E vitaminleri ve B vitaminleri riboflavin, folik asit, tiamin, B-6 vitamini ve B-12 vitamini içerir.  Pharmaton CardioActive ise omega-3 yağ asitleri içerirken çocuk takviyesi amino asit lisinine sahiptir.

Olası Yan Etkiler

Pharmaton kullanımı sonucunda uyku problemi , deride kızarıklık, baş ağrısı, baş dönmesi hissi veya ishal, kusma, mide bulantısı ve karın ağrısı gibi sindirim problemlerine neden olabilir. Böbrek hastalığı, sindirim hastalıkları, glikoz veya galaktoz emilimi, demir depolama problemi, vücutta A ve D vitamini gibi kalsiyumun yüksek konsantrasyonun oluğu durumlarda Pharmaton kullanmamalısınız. Pharmaton  soya, yer fıstığı yağı veya laktoz içerebilmektedir, bu maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa takviyeleri kullanmamalısınız.

Özel Hususlar

Reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve diğer besin takviyeleri Pharmaton ile zararlı bir şekilde etkileşime girebilir. Kan inceltici, levodopa, doxycline gibi tetrasiklin antibiyotikler veya herhangi bir vitamin veya mineral takviyesi kullanıyorsanız Pharmaton kullanmamalısınız.

Uzman Görüşü

Her ne kadar Pharmaton üreticileri beslenmeyi arttırmak için ideal bir takviye olduğunu söylese de, vücudunuza vitamin ve mineral sağlamanın en iyi yolu besinlerin kendisidir. Tam tahıllar, baklagiller, baklagiller, yağsız protein ve az yağlı veya yağsız süt ürünleri tüketmelisiniz. Sağlıklı beslenerek hiç bir takviyeye ihtiyaç duymadan vitamin eksikliğini giderebilirsiniz. Ek olarak düzenli fiziksel aktivite yapmak, düzenli beslenme, kafein ve alkolden uzak bir yaşam yorgunluk ve stresten uzak durmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir