Kapat

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Anasayfa
Kadın Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?
Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Cildiniz için ihtiyacınız olan şeylerden birisinin maden suyu olduğunu biliyor muydunuz? Maden suyu içinde bulundurduğu zengin mineraller sayesinde cildinizin ihtiyacı olan vitamin ve minerali sağlar. Maden suyunun cilde iyi gelmesinin en önemli sebebi, içinde yüksek miktarda silis yer almasıdır. Maden suyu içerisinde ki silis, elastin ve kollajen liflerinin arasında yer alan yumuşak hücreleri güçlendirir ve kırışıklık oluşumunu yavaşlatır. Maden suyu cildinizde gözle görülebilir değişimler oluşturacaktır. Peki, maden suyunun cilde ne gibi faydaları olabilir?

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?
  • Maden suyu genişlemiş gözenekleri sıkıştırarak cildinizin pürüzsüz olmasına yardım eder.
  • Maden suyunun anti-bakteriyel özelliği olduğundan ciltte birikmiş yağları ve kiri temizler.
  • Maden suyu  doğal bir nemlendiricidir. Düzenli kullanımda cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır.
  • Sivilcelerinizi kurutmaya ve bu sivilcelerin oluşumunu engellemek için birebirdir.
  • Maden suyunun en önemli özelliği ise leke giderici olmasıdır. Sivilcelerden ya da farklı dış etkenlerden dolayı oluşan cilt lekeleri için maden suyunu buz haline getirip lekeli yere küçük masaj hareketleri halinde düzenli şekilde uyguladığınızda lekelerin yavaş yavaş azaldığını göreceksiniz.
  • Cilt için faydalı olduğu kadar sağlıklı saçlar elde etmek için de maden suyu kullanabilirsiniz.

Evde hazırlayacağınız birçok güzellik tavsiyesinin ana malzemelerinden bir tanesi de sudur. Bu aşamada musluk suyu kullanmak yerine maden suyu kullanmanızda fayda vardır.  Daha kolay uygulanabilir olması için, maden suyunu buz haline getirerek ya da bir pamuk yardım ile tonik şeklinde cildinizde düzenli olarak kullanabilirsiniz. Böylelikle güzellik reçetelerinizi hazırlarken maden suyunun yararlarını da kazanmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir