Kapat

İlişkinizi Nasıl Kurtarırsınız?

Anasayfa
Kadın İlişkinizi Nasıl Kurtarırsınız?

Bildiğiniz gibi ilişkilerde “Sonsuza kadar mutlu yaşadılar” kavramı her zaman geçerli değildir. Üstelik ilişkilerin çoğu düşünülenin tam tersine oldukça sorunlu ve sıkıntılı olabilmektedir. Sizde partneriniz veya eşinizle problemleriniz olduğunu düşünmeye başladıysanız pes etmeden önce ilişkiyi kurtarmak için neler yapılabileceğini bilmek istiyorsanız sizin için çözüm önerileri olabilecek bu tavsiyelere göz atabilirsiniz.

Ayrılık Problemi

Sevginin sona erdiğini düşünüyorsanız ve partnerinizle iletişim kurmak yerine ilişkiyi tamamen bitirerek ayrılma kararı alabilirsiniz. Bu durum çift taraflı da mümkün olabilir. Ayrılık ilk çözümünüz olmamalıdır ama bu durum söz konusu olduğunda eşinizle doğru iletişim kurabilmek ve her iki taraf içinde uygun kararlar alabilmek önemlidir. Özellikle, çocuğunuz varsa.

Bu durumda partnerinizle iletişim kurabilmek için her ne kadar anlaşamıyor olsanız bile karşı tarafın düşüncelerini dinleyebilmeli ve saygılı olabilmelisiniz. Unutmayın ilişkinizi kurtarabilmenin ilk adımı düzgün iletişimdir. Sorunlarınızın ana kaynağını bulmaya çalışmalı, birbirinize daha fazla zaman ayırmalısınız. Üstelik her iki tarafın da sorumlulukları ve beklentiler hakkında yapılan açık konuşmalar çiftlerin birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlayacaktır.

Büyük Bir Sorun Var

Ufak tefek tartışmalar her ilişki de vardır. Ancak içinden çıkılamayan bir soruna rastladığınız zaman ilişkinizin nasıl sonuçlanacağı tamamen sizin elinizdedir. Bitmeyen tartışmalar iki tarafı da gereğinden fazla tüketmektedir. olumsuz davranışları belirleyerek, tartışmak yerine konuşabilmeyi öğrenmelisiniz. Çiftlerden birisinin küs kalmaya meyilli olması ya da karşı tarafın hatasını sürekli hatırlatmak istemesi ilişkiyi ileriye götüremeyecektir. Aksine ilişkiyi sonlandırabilir. İlişkinizi gerçekten kurtarmak istiyorsanız sorunun üstüne gitmek yerine çözüme odaklanmalısınız. Her ilişki bir şansı hak eder.

İlişkilerin hemen hepsi zor süreçlerden geçmiştir. Bu nedenle olumsuzluklara odaklanmamalı sorunlara çözüm aramalı ve uygulamaya geçmelisiniz. Sorunlarınızın üstesinden geldikten sonra neler yapabilirsiniz?

  • İlişkinizi kurtardıktan sonra eski rutinler yerine partnerinizle yeni bir şeyler yapmalısınız. Daha önce yapmadığınız küçük aktiviteler ilişkiniz için yeni bir başlangıç olabilir. Hatalarınızı öğrenin ve tekrarlamamak için neler yapabileceğinizi bulun.
  • Çocuklar hayattaki her şeyden öncelikli olmalıdır. Ancak, çiftler arasında başarılı ilişkiler çocuklara da olumlu yansımaktadır. Bu nedenle eşlerin de birbirlerini ihmal etmemesi gerekmektedir. Unutmayın eşinizle olan uyum ve mutluluk çocuklarınız için de önemlidir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir