Kapat

Daha Güzel Görünmenizi Sağlayacak Bir Mucize: Hindistancevizi Yağı

Anasayfa
Kadın Daha Güzel Görünmenizi Sağlayacak Bir Mucize: Hindistancevizi Yağı

Çok özel bir ürün olan Hindistan cevizi yağını gıda sektörünün dışında da kullanabileceğiniz birçok alan vardır. En önemlisi de bu yağın çok etkili bir güzellik ürünü olmasıdır. Düzenli kullanmaya başladığınız zaman gözle görebileceğiniz pozitif etkilere sahiptir. İşte, Hindistan cevizi yağını uygulayabileceğiniz alanlar:

Cilt

Hindistan cevizi yağı doğal bir nemlendiricidir. Kuru cilt tipine sahip olan insanlara özellikle önerilir. Nemlendirici özelliğinin yanı sıra aknelerin ve cilt lekelerinin tedavisinde de kullanılmaktadır. Dahası, vücudunuzu erken yaşlanmadan ve kırışıklık oluşumundan korur.

Makyaj

Hassas gözlere sahipsiniz ve makyajınız da su geçirmez maskaralar kullanıyorsanız Hindistan cevizi yağı makyajını temizlemeniz için ihtiyacınız olan şeydir. Yüzünüzde ki her bölgeye rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Makyajınızı çıkardıktan sonra, yüzünüzü bir losyonla temizlemeyi tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak, makyaj fırçalarınızı temizlerken de bu yağı kullanabilirsiniz. Böylelikle bakteri oluşumunu engellemiş olursunuz.

Saç

Kış ayları boyunca saçların kurumaya eğimli olduğunu duymuşsunuzdur. Saçlarınız rüzgardan, düşük sıcaklıklardan ve kötü hava koşullarından zarar görebilir. Bu problem doğal yollarla çözülebilir. Zamanınızı ve paranızı pahalı losyonlar kullanmak için harcamanıza hiç gerek yok çünkü Hindistan cevizi yağı saç bakımınıza oldukça iyi gelecektir. Hindistan cevizi yağı lorik adı verilen yağlı bir asit içerir ki bu saçlarınızın daha güzel görünmesini ve daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Dudak

Bu harika yağ dudak balmı yerine kullanılabilir. Yağ sayesinde dudaklarınız daha yumuşak olur ve pürüzsüz bir görüntü elde edebilirsiniz.

Selülit Karşıtı

Selülit karşıtı olan Hindistan cevizi yağını düzenli olarak uyguladığınız da daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir