Kapat

Ayakkabıların Daha Rahat Olmasını Sağlayacak Basit Hileler

Anasayfa
Kadın Ayakkabıların Daha Rahat Olmasını Sağlayacak Basit Hileler

Yeni alınmış bir çift ayakkabıyı kim sevmez ki? Ancak, güzellikleri ile aşık olduğunuz  topuklu veya yüksek ayakkabılar, sizi mutlu ettiği kadar ayaklarınızı mutlu etmeyecektir. Bu nedenle, ayakkabıları daha kullanışlı hale getirecek bu önerileri bilmekte fayda vardır.

Zımpara Kağıdı Kullanmak

Topuklu bir ayakkabı ile yürümek yeterince zordur. Buna bir de kayganlık eklenmesi sizi daha da zor duruma sokabilir. Yeni ayakkabılar da kayma problemi ile karşılaşmak mümkün olduğundan bu durumu önlemek için ayakkabının altına bir miktar zımpara kağıdı yapıştırabilirsiniz. Böylelikle, sürtünme yaratarak kaymayı önleyecektir.

Silikon ile Ayakları Korumak

Parmak arası terlikler ya da sandaletler parmaklarınızı tahriş edebileceğinden silikon kullanarak parmaklarınızı koruyabilirsiniz. Bir kumaşa pamuk sararak sizi rahatszı eden kısımdan kurtulabilirsiniz.

Ayakkabı Kalıbı Kullanmak

Taraklı ve geniş bir ayak yapınız varsa genellikle aldığınız ayakkabılar ayağınızı sıkmaktadır. Bu neden her ayakkabıda sorun yaşamak yerine bir ayakkabı kalıbı alarak ayakkabınızın genişlemesine yardımcı olabilirsiniz. Bunun bir başka yolu da donmuş su torbaları kullanmaktadır. Su dolu torbaları ayakkabınıza yerleştirip dondurucuda 8 saat bekletmek, su donarken ayakkabınızın genişlemesine yardım edecektir. Daha sonra ayakkabınızın oda sıcaklığında çözülmesini beklemelisiniz. Diğer bir yol ise kalın çoraplarla ile birlikte ayakkabınızı giymelisiniz ve saç kurutma makinesi ile ısıtarak genleşmesine yardım etmenizdir.

Ayak Parmaklarını Birleştirmek

Sivri uçlu ayakkabılar, 3. ve 4. ayak parmaklarınız orada ağrıya neden olan bir sinirin sıkışmasına neden olabilir. Bunu önlemek için ayak parmaklarınızı bir flaster ile birleştirebilirsiniz.

Topukların Batmasını Önlemek

Özellikle açık hava düğünlerinde ve davetlerinde karşılaşılan bu sorunu önlemek için topuk tıpası kullanmalısınız.

Bebek Pudrası veya Kabartma Tozu Kullanmak

Ayaklarınız çok fazla terliyor ve sizi rahatsız ediyorsa bebek pudrası kullanarak terleme probleminden kurtulabilirsiniz. Kabartma tozu da terlemeye ek olarak ayakta oluşan istenmeyen kokuları önlemektedir.

Maşa Raptiye Kullanmak

Parmak arası sandaletlerin genel problemi kayış kısmının çekmesi ve sabit olmaması ayakkabıları kullanışsız hale getirmektedir. Bu durumu önlemek için maşa raptiye ile tutturabilirsiniz.

Dudak Balmı Uygulamak

Ayağınızı vuran bir ayakkabıyı tekrar giymek zorunda iseniz su toplamış ayaklarınızın daha fazla acı çekmemesi için o bölgeye dudak balmı uygulayabilir böylece sürtünmeyi azaltabilirsiniz. Kabarcık oluşumunu engellemek için ayakkabılarınızı giymeden önce roll-on deodorant kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir